احداث اماکن :

احداث‌ و‌ اداره‌ واحدها و مراکز آموزشی، تحقیقاتی، پژوهشی،      پرورشی، فرهنگی، هنری و ورزشی ؛

 در حوزه های آموزش عالی و آموزش‌‌ و پرورش کشور .

ارائه تسهیلات :

ایجاد تسهیلات و امکانات تحصیلی رایگان برای دانشجویان و دانش‌آموزان حائز شرایط بنیاد فرهنگی مصلی‌نژاد .


تألیف کتاب ها :

تاليف و انتشار کتاب های مورد نیاز واحدهای آموزشی بنیاد در مقاطع تحصیلی مختلف و حمایت از نویسندگان و پژوهشگران .


آگاهی :

بالا بردن سطح آگاهی های عمومی و ایجاد محیط مساعد برای رشد، توسعه و شکوفایی استعدادها و فضايل اخلاقی در جامعه .


چشم‌انداز بنیاد فرهنگی مصلی‌نژاد

هیچ دانشجو و دانش آموزی نمی بایست به جهت فقر مالی ، ترک تحصیل نماید.

بنیاد فرهنگی مصلّی‌نژاد، با هدف شکل‌گیری فرصت‌های برابر آموزشی به دانشجویان و دانش‌آموزان نخبه و دارای استعدادهای درخشان، از طریق اعطای بورس تحصیلی و دیگر حمایت‌های مالی، تلاش دارد فضایی را فراهم آورد تا این عزیزان بدون هیچ‌گونه دغدغه فکری و با آسودگی خاطر، به تحصیل خود ادامه داده و قلّه‌های رفیع دانش و موفقيت را فتح نمایند.

این بنیاد فرهنگی با احداث  فضاهای آموزشی،  پژوهشی ،  پرورشی ، ورزشی و ... پیوسته در تعامل با نهادهای آموزش عالی و آموزش و پرورش کشور است تا در جهت پیشگیری از ایجاد هرگونه بحران در زندگی تحصیلی دانشجویان و دانش‌آموزان با استعداد، بتواند نقش فعال و مؤثری را در هدايت درست استعدادهای برتر ايفا نمايد.

در راستاي تحقق اين اهداف، بنیاد با جستجوی بهترین روش‌های مدیریت سرمایه‌های انسانی و تدوین مؤلفه‌های مدیریت در خصوص سیستم‌ها و روش‌های جدید آموزش عالی و آموزش و پرورش در جهت رشد مستمر، پرورش نیروهای انسانی مستعد ، کارآمد و برآوردن انتظارات جامعه علمی، هرگونه کمک در این زمینه به نظام آموزشی کشور را مایه افتخار و مباهات خود می‌داند.

مأموریت بنیاد فرهنگی مصلی‌نژاد

بنیاد فرهنگی مصلّی‌نژاد، حامی دانشجویان و دانش‌آموزان دارای استعداد درخشان است.

رسالت تعريف‌ شده برای این بنیاد فرهنگی: احداث فضاهای آموزشی، پژوهشی، پرورشی، ورزشی و ... و اعطای بورس‌ تحصیلی در جهت افزایش توان علمی دانش‌پژوهان کشور است.

این بنیاد ، در راستای تحقق اين رسالت، سعی دارد تا از طریق توانمندسازی نخبگان تحصیلی، آنان را تحت حمایت پيوسته قرار دهد تا بتوانند در عرصه رقابت‌های بین‌المللی با داشتن سهم در تولید دانش‌جهانی، نقش فعال و قابل ملاحظه ای داشته باشند.

بنیاد فرهنگی مصلّی‌نژاد، بنيادی غیردولتی و غیرسیاسی است که کلیه هزینه‌های آن توسط مؤسسان تأمین می‌شود.

کار موسسان در این مجموعه فرهنگی، فقط برای رضای خداست و پاداش آن از طریق اظهار رضایت جامعه تحت پوشش، تاکنون پرداخت شده است.