Empty
Click + to add content
02آبان

مراسم افتتاحیه مهدکودک خانواده بزرگ دانشگاه تهران - آبانماه سال خوب 1402

مهدکودک خانواده بزرگ دانشگاه تهران روزخوب سه‌شنبه دوم آبانماه سال 1402 با حضور جناب آقای دکتر محمدعلی زلفی‌گل ، وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری؛ جناب آقای دکتر سید محمد مقیمی، ریاست محترم دانشگاه تهران؛ مدیرعامل بنیاد فرهنگی مصلی‌نژاد و اعضای هیات رئیسه و مدیران کل دانشگاه تهران در راستای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر محمدرضا تقی‌دخت، مدیر پروژه در آئین افتتاح گفت: این مهد کودک بر اساس سیاست‌های دانشگاه ، توسط بنیاد فرهنگی مصلی‌نژاد احداث و تجهیز شده است و این پروژه در بازه زمانی کمتر از شش ماه آماده بهره برداری گردید..
وی با بیان اینکه در این مهدکودک تلاش شده است که کلیه استانداردهای محیطی ، روانشناسی و خلاقانه کودکان بر اساس مشاوره متخصصان رعایت شود، افزود: مجموع فضای احداثی ۱۳۰۰ مترمربع و در دو طبقه است و محوطه فضای سبز برای فعالیت‌های طبیعت‌دوستانه کودکان با مجوز هیأت رئیسه دانشگاه و به متراژ ۱۶۰۰ متر به فضای فیزیکی مهدکودک اضافه شده است تا زمینه آشنایی و فعالیت های کودکان در طبیعت فراهم شود.
شایان ذکر است : این مهدکودک پذیرای یکصد و ده کودک میباشد که مطابق با جدیدترین استاندارد های جهانی برای هر پنج کودک یک مربی در نظر گرفته شده است.
دکتر عباس مصلی‌نژاد، استاد دانشگاه تهران و مدیرعامل بنیاد فرهنگی مصلی‌نژاد در این مراسم ، حضور جناب آقای دکتر محمدعلی زلفی‌گل در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را یک پشتوانه و قوت قلب برای خیرین دانست و گفت: شخصا بر روی احداث مهدکودک برای بهره‌گیری فرزندان ذی‌نفعان دانشگاه تهران نظر داشتم و جناب آقای دکتر مقیمی ریاست محترم دانشگاه تهران هم ما را برای انجام این مهم تشویق فرمودند.
مدیرعامل بنیاد فرهنگی مصلی‌نژاد اعلام کرد که تمام هزینه‌های اداره مهدکودک خانواده بزرگ دانشگاه تهران تا پایان سال جاری از سوی این بنیاد تامین می‌شود.
در ادامه این مراسم، جمعی از کودکان اعضای خانواده بزرگ دانشگاه تهران که قرار است از این مهدکودک بهره‌مند شوند، تابلویی را به صورت نمادین به دکتر عباس مصلی‌نژاد تقدیم کردند که بر روی این تابلو، اثر انگشت‌های رنگی این کودکان نقش بسته بود
به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، جناب آقای دکتر محمد علی زلفی‌گل اظهار داشت: دانشگاه تهران فقط دانشگاه تهران نیست دانشگاه ایران ، پرچمدار و نماد علم و فناوری در ایران است؛ بی دلیل نیست وقتی که در دانشگاه تهران کار فرهنگی، علمی و فناوری انجام می شود، سرلوحه قرار می‌گیرد و برای کل دانشگاه‌های کشور الگو می‌شود؛ بنابراین از این دانشگاه انتظارات بیشتری مطرح است.
وزیر محترم علوم همچنین اظهار داشت: دانشگاه تهران برای آنکه بزرگی خود را حفظ کند در حقیقت باید هزینه هایی انجام دهد و امکاناتی را فراهم کند تا برای سایر دانشگاه ها الگو باشد.

جناب دکتر سید محمد مقیمی ریاست محترم دانشگاه تهران نیز در این آیین گفت: دانشگاه تهران باید پرچمدار تمدن سازی در کشور باشد.
وی گفت: دانشگاه تهران نیاز به توصیف ندارد و به عنوان دانشگاه پیشرو و پیشگام انتظار می‌رود در این زمینه الگوی عملی ارائه دهد.
ریاست محترم دانشگاه تهران تصریح کرد:خانواده مهمترین سلول تمدن نوین اسلامی است. برای پایه ریزی تمدن، باید خانواده محوری را به عنوان یک رکن اصلی بپذیریم.
وی افزود: خانواده محوری را به عنوان یک زنجیره و چرخه به هم متصل نگاه می کنیم که از مرحله تشکیل خانواده تا بحث مربوط به تحکیم خانواده است که باید دنبال شود. در این فرایند یکی از مبنایی‌ترین پازل‌های مفهوم خانواده محوری بحث پرورش کودکان و خردسالان است.
وی با طرح این سوال که مهد کودک چه ربطی با دانشگاه دارد، گفت: داشتن مهد کودک و مدرسه برای دانشگاه تهران یک ضرورت است. اگر بخواهیم این فرایند را به درستی طی کنیم باید تمام زنجیره ها به هم متصل باشد
 

مطالب مرتبط

ارسال نظر